Jana Stará


Představujeme přednášející

Jana Stará (ČR)

Wellness kouč a lektorka (Masarykova univerzita)

Téma přednášky: 5 trendů, které hýbou světem wellness

Wellness komunity, epigenetický kód, věda o štěstí, meditace a péče o zaměstnance – jak spolu souvisí? Podle Global Wellness Institutu je to budoucnost našeho odvětví. Pojďme se na jednotlivé trendy podívat českýma očima.

 

Jana Stará se k oboru wellness dostala v roce 2010 na zahraniční stáži v Dánsku a od té doby se tímto tématem zabývá jak osobně, tak profesně, a to napříč kontinenty. Wellness je totiž celosvětový trend, nicméně pokud se zeptáte: „Co to vlastně wellness je?“, většina lidí nebude mít jasnou odpověď a rozpačitě začne popisovat wellness centrum. Přitom právě v jasné odpovědi na tuto otázku se skrývá budoucnost a nové příležitosti pro wellness odvětví. U nás v Evropě se wellness stalo synonymem saun a relaxačních center, a zatímco v Turecku vás místo do wellness pozvou do hamamu (tradiční turecké lázně), ve Spojených státech si s vámi budou o wellness povídat a pošlou vás cvičit.

Jak se tato odlišná pojetí wellness prolínají? Co to tedy wellness je? A jak jej předat ostatním lidem? To se stalo průřezovým tématem aktivit Jany Staré. O wellness přednášela na univerzitách v Turecku i v Americe, doma je však stále v České republice, kde pořádá kurzy, workshopy a semináře o wellness. O tom, jestli wellness opravdu funguje, provádí výzkum na Masarykově univerzitě v Brně.

Jana Stará je členkou amerického National Wellness Institutu a věří, že budoucnost wellness v Evropě se teprve blíží.