Jana Stará


Představujeme přednášející


Jana Stará (ČR)

Wellness kouč a lektorka (Masarykova univerzita)

Téma přednášky 2019: Wellness koučink, aneb jak pracovat se zaměstnanci jako s klienty

Wellness neznamená jen wellness centrum plné vonných svíček a saun, ale způsob života, při kterém si člověk uvědomuje a dělá kroky k tomu, aby byl zdravější a spokojenější. Wellness koučink stojí na hranici mezi zdravým životním stylem, hledáním rovnováhy v osobním a profesním životě, a v Česku tolik oblíbeným lázeňstvím. V přednášce se dozvíte, jak jej využít při interní práci se zaměstnanci, nebo jako velmi atraktivní službu pro klienty.

Jana Stará

Jana je lektorka a wellness koučka, která se za studiem spokojeného a radostného života vydala daleko do světa a zpět. Baví ji objevovat různé techniky a principy, které dělají všední den zajímavějším a zdravějším.  Wellness neznamená jen wellness centrum plné vonných svíček a saun, ale způsob života, při kterém si člověk uvědomuje a dělá kroky k tomu, aby byl zdravější a spokojenější. Wellness koučink stojí na hranici mezi zdravým životním stylem, hledáním rovnováhy v osobním a profesním životě, a v Česku tolik oblíbeným lázeňstvím. V přednášce se dozvíte, jak jej využít při interní práci se zaměstnanci, nebo jako velmi atraktivní službu pro klienty.

Jana Stará se k oboru wellness dostala v roce 2010 na zahraniční stáži v Dánsku a od té doby se tímto tématem zabývá jak osobně, tak profesně, a to napříč kontinenty. Wellness je totiž celosvětový trend, nicméně pokud se zeptáte: „Co to vlastně wellness je?“, většina lidí nebude mít jasnou odpověď a rozpačitě začne popisovat wellness centrum. Přitom právě v jasné odpovědi na tuto otázku se skrývá budoucnost a nové příležitosti pro wellness odvětví. U nás v Evropě se wellness stalo synonymem saun a relaxačních center, a zatímco v Turecku vás místo do wellness pozvou do hamamu (tradiční turecké lázně), ve Spojených státech si s vámi budou o wellness povídat a pošlou vás cvičit.

Jak se tato odlišná pojetí wellness prolínají? Co to tedy wellness je? A jak jej předat ostatním lidem? To se stalo průřezovým tématem aktivit Jany Staré. O wellness přednášela na univerzitách v Turecku i v Americe, doma je však stále v České republice, kde pořádá kurzy, workshopy a semináře o wellness. O tom, jestli wellness opravdu funguje, provádí výzkum na Masarykově univerzitě v Brně.

Jana Stará je členkou amerického National Wellness Institutu a věří, že budoucnost wellness v Evropě se teprve blíží.